Aktiv Liernett

Vis innlogging

Siste leserkommentarer

Flere leserkommentarer

Mest leste artikler nå

Liernett på Facebook

Arrangementskalenderen

Vis hele kalenderen Registrer arrangement

Annonse

På TV akkurat nå

Se hele dagens TV-program

Positiv utvikling - flere tar bussen i Lierområdet

Positiv utvikling - flere tar bussen i Lierområdet

- Busstilbudet i Lierområdet benyttes mer og mer. De første ni månedene i år viser en svært positiv utvikling, forteller driftssjef i Nettbuss Ole Engebret Haugen.

Line Vettestad Lian (Nettbuss Drammen AS) (tekst), Nettbuss Drammen AS (foto)
Publisert 13.10.2006 16:26 - Oppdatert 13.10.2006 16:35
NB! Denne artikkelen er fra oktober 2006


Driftssjef Ole Engebret Haugen

 

- Årets ni første måneder viser at hele 38.125 flere passasjerer benyttet vårt busstilbud på strekningen Drammen - Lier - Asker sett i forhold til samme periode i fjor forteller en fornøyd Haugen.

- Spesielt gledelig er det at det er svært mange ungdommer som benytter busstilbudet, nær 26.000 flere nye ungdomskortreiser er registrert så langt i år forteller Haugen.

Nattbusstilbudet blir dessverre ikke så godt besøkt. Til og med september har antall passasjerer gått ned med 182 noe som utgjør ca 17 % reduksjon. Vi håper og tror at dette vil rette seg opp i løpet av året.

Samlet sett er det en positiv utvikling på våre busslinjer i Buskerud.
- Det at så mange unge velger å benytte vårt busstilbud, styrker kollektivtrafikken også for fremtiden, sier Haugen.

Nettbuss Drammen AS er en del av Nettbuss konsernet. Nettbuss er et heleid datterselskap av NSB AS. Nettbuss er et konsern som består av morselskapet Nettbuss AS samt 18 hel- og deleide datterselskaper.

Ingen lesere har kommentert denne artikkelen ennå.
Bli den første ved å legge inn en kommentar i skjemaet nedenfor:

Vennligst vent ...

Annonsere her?