Aktiv Liernett

Vis innlogging

Siste leserkommentarer

Flere leserkommentarer

Mest leste artikler nå

Liernett på Facebook

Arrangementskalenderen

Vis hele kalenderen Registrer arrangement

Annonse

På TV akkurat nå

Se hele dagens TV-program

Buss for tog

Klikk for større bilde

Persontogene på Drammenbanen erstattes med buss denne helga

Svend Asbjørn Sylling (tekst og foto)
Publisert 24.08.2006 15:32
NB! Denne artikkelen er fra august 2006

På grunn av anleggs- og vedlikeholdsarbeid erstattes persontogene på Drammensbanen med buss helga 25-28. august, melder NSB. Dette iverksettes på strekningen mellom Skøyen og Drammen fra fredag 25. august klokken 19:40. Togene kjører igjen som normalt fra og med mandag morgen den 28. august klokken 04:00.

NSB Lokaltog snur på Skøyen, og det blir buss til stasjoner på strekningen mellom Skøyen, Asker, Drammen og Spikkestad.

Regionstog til og fra Vestfoldbanen og Sørlandsbanen erstattes med buss på strekningen Oslo S-Drammen, mens regionstogene til og fra Bergensbanen kjører over Roa. Det kjøres buss fra Lysaker og Asker til Drammen, hvor det er overgang til tilbringertog på strekningen mellom Drammen og Hønefoss.

Samme helg er også Vestfoldbanen periodevis stengt for persontrafikk mellom Larvik og Sandefjord grunnet diverse vedlikeholdsarbeider, skriver NSB på sine nettsider.

Les også:
Store forsinkelser (15.05.06)

Ingen lesere har kommentert denne artikkelen ennå.
Bli den første ved å legge inn en kommentar i skjemaet nedenfor:

Vennligst vent ...

Annonsere her?