Aktiv Liernett

Vis innlogging

Siste leserkommentarer

Flere leserkommentarer

Mest leste artikler nå

Liernett på Facebook

Arrangementskalenderen

Vis hele kalenderen Registrer arrangement

Annonse

På TV akkurat nå

Se hele dagens TV-program

En milliard i skatt

Klikk for større bilde

10 542 liunger får tilbake, mens 2 075 må betale restskatt. Totalt betalte vi en snau milliard i skatt i fjor.

Svend Asbjørn Sylling (tekst og foto)
Publisert 21.06.2006 19:41 - Oppdatert 21.06.2006 19:50
NB! Denne artikkelen er fra juni 2006

Skatteoppgjøret for nesten 90 prosent av lønnstakerne og pensjonistene er klart fredag 23. juni. Over 55 000 flere har penger til gode i år i forhold til i fjor på landsbasis. Samtidig får 67 000 færre restskatt i år i forhold til i juni i fjor.

Skattyterne i Lier kommune betalte 979 446 591 kroner i skatt i fjor. Nå er tallene fra Skatteetaten klare, og det viser seg at dette var om lag 60 millioner for mye. Dette kommer 10 542 av oss til gode i disse dager.
De som ikke får skatteoppgjør nå, får det i oktober. Det gjelder bl.a. skattytere med ektefelle som driver næringsvirksomhet, de som leverte selvangivelsen for sent eller fikk utsatt frist, og selvangivelser som ikke er ferdig behandlet.

2 075 skattytere i Lier betalte for lite skatt i fjor, og får svi for dette nå. Totalt skal disse betale 18,5 millioner i restskatt, noe som tilsvarer over 9.000 kroner per hode.
Blir ikke restskatten betalt ved forfall 21. august setter skatteoppkreverne i verk tiltak for å kreve inn skatten.

Ingen lesere har kommentert denne artikkelen ennå.
Bli den første ved å legge inn en kommentar i skjemaet nedenfor:

Vennligst vent ...

Annonsere her?