Aktiv Liernett

Vis innlogging

Siste leserkommentarer

Flere leserkommentarer

Mest leste artikler nå

Liernett på Facebook

Arrangementskalenderen

Vis hele kalenderen Registrer arrangement

Annonse

På TV akkurat nå

Se hele dagens TV-program

Lierbedrift med suksess i Sverige

Ansvarlig for utvikling og levering Jan Morten Andersen (t.h.) og daglig leder Harald Lysdahl i Health Tech AS lager datasystemer som styrer medisinflyten på sykehus. I fjor fikk de et gjennombrudd i Sverige, og bidro til den solide norske eksportveksten over grensen i fjor.

Aftenposten (tekst)
Publisert 24.01.2012 18:09 - Oppdatert 04.03.2012 21:06

Endringene i Norges eksport av varer beveger seg motsatt av verdensøkonomien. Salget til kriserammede Europa øker kraftig, mens salget til vekstregionen Asia faller.

Lierbedriften Health Tech lager dataløsninger som holder styr på legenes bestilling og sykepleiernes uttak av medisiner på sykehus og sykehjem. PC-er, diverse medisinskap, etiketteskrivere og strekkodelesere er integrert i ett system som holder orden på strømmen av medisiner. Dét inkluderer de som inneholder narkotiske stoffer.

I fjor fikk bedriften et gjennombrudd i Sverige. Av en omsetning på drøyt 21 millioner kroner var nesten 18 millioner til svenske sykehus.

Les hele Aftenpostens artikkel.
Les mer om Health-Tech AS.

Ingen lesere har kommentert denne artikkelen ennå.
Bli den første ved å legge inn en kommentar i skjemaet nedenfor:

Vennligst vent ...

Annonsere her?