Aktiv Liernett

Vis innlogging

Siste leserkommentarer

Flere leserkommentarer

Mest leste artikler nå

Liernett på Facebook

Arrangementskalenderen

Vis hele kalenderen Registrer arrangement

Annonse

På TV akkurat nå

Se hele dagens TV-program

Rekorddeltakelse

Klikk for større bilde

181 lag er påmeldt til Bendit Cup som er høstens fotballfest for de yngste i vårt distrikt.

Torger Almaas (tekst), Torger Almaas, arkiv (foto)
Publisert 04.10.2011 12:27 - Oppdatert 04.10.2011 12:36

Daglig leder hos arrangøren Lier IL, Brita Røed, sier et det er 29 flere lag enn som deltok i fjorårets cup. - I fjor benyttet vi 10 baner. Vi trenger nok ytterligere to-tre baner i å r. Det skal vi klare. Men vi trenger flere dugnadsfolk også.

Bendit Cup er er svært ettertraktet for arrangørene. - Hele 200 lag står nå på venteliste for å få lov til å arrangere cupen, forteller Brita Røed. Takket være gode kontakter i Buskerud Fotballkrets og i Norges Fotballforbund lyktes det for Lier IL for noen år siden å komme med som en av de faste arrangørene i den landsomfattende cupen for de aller yngste.

For klubben betyr cupen mye økonomisk også. I fjor solgte klubben frukt (fra sponsoren Bama) for 20 000 kroner. I tillegg får klubben 15 000 kr fra Bama for å arrangere cupen. Disse inntektene bidrar en del til å holde utgiftene og følgelig også spillegebyrene nede i klubben.

Brita Røed regner med at representanter fra både Buskerud Fotballkrets og Norges Fotballforbund tar en tur innom Bendit Cup. I fjor var tidligere fotballpresident Per Ravn Omdal der. Han åpnet også den nye kunstgressbanen.

Ingen lesere har kommentert denne artikkelen ennå.
Bli den første ved å legge inn en kommentar i skjemaet nedenfor:

Vennligst vent ...

Annonsere her?