Aktiv Liernett

Vis innlogging

Siste leserkommentarer

Flere leserkommentarer

Mest leste artikler nå

Liernett på Facebook

Arrangementskalenderen

Vis hele kalenderen Registrer arrangement

Annonse

På TV akkurat nå

Se hele dagens TV-program

I stadig fremgang

Klikk for større bilde

I fjor ble Silje Bæra Hørthe fra Sylling nummer 10 i NM i terrengløp. Under årets norgesmesterskap i Trondheim ble det en klar forbedring.

Torger Almaas (tekst), Torger Almaas, arkiv (foto)
Publisert 20.09.2011 12:54 - Oppdatert 20.09.2011 20:43

Siljes tid ble 22:09, som holdt til en 5. plass. Vinner var Kirsten Marathon Melkevik som løp på 20:37. Det ble løpt tre ganger to km i løypa rundt  Kristiansten festning.

Etter dagens første forelesning sier studenten på Idrettshøgskolen dette om helgens løp:
- Jeg åpna forsiktig, men ellers er jeg godt fornøyd med både løpinga og plasseringa. Løypa var veldig kupert. Og det var noe sleipt på gresset ved festningen.

Hun har slitt med et stressbrudd i foten siden i fjor. - Jeg er "forfotløper" og skaden er nok oppstått på grunn av asfaltløping. Nå er skaden så godt som leget, sier hun.
Hun var nødt til å trene mye alternativt før årets sesong. Hun gikk på ski, svømte, løp i vann og syklet.

Silje stod over Eggekollen Opp forrige lørdag på grunn av sykdom. - Jeg måtte også tenke på terreng-NM, sier hun.

Silje går 3. året på Idrettshøgskolen og representerer Sportsklubben Vidar i Oslo i år, etter at hun har løpt for Modum Friidrettsklubb i flere sesonger. - Vi trener kvalitet og intervall på Sogn hver mandag og torsdag. Jeg har flere å trene med på skolen også, sier hun.

Sesongen er ikke slutt ennå. Hun antyder at det blir aktuelt å delta i Furumila, Eggemomila og kanskje noen bakkeløp. Hun kan også tenke seg å delta på 10 km i Drammensmaraton neste år.

Studenten stortrives i idrettsmiljøet i hovedstaden. Hun er foreløpig ikke sikker på om hun vil avslutte grunnutdanningen på tre år eller om hun skal fordype seg i et fag på Idrettshøgskolen. Men uansett, hun har ingen planer om å flytte til Lier, mye på grunn av det gode treningsmiljøet i avdøde Grete Waitz` klubb -

Langrennseliten med Petter Nordtug i spissen deltok også, men det gikk ikke så bra:
Les mer her: http://www.adressa.no/sport/friidrett/article1696884.ece

Reportasje fra NM kan du finne her: http://www.kondis.no/

Resultater : http://www.idi.ntnu.no/~roger/StrindheimFriidrett/NM2011/resultater_klassevis.pdf

Ingen lesere har kommentert denne artikkelen ennå.
Bli den første ved å legge inn en kommentar i skjemaet nedenfor:

Vennligst vent ...

Annonsere her?