Aktiv Liernett

Vis innlogging

Siste leserkommentarer

Flere leserkommentarer

Mest leste artikler nå

Liernett på Facebook

Arrangementskalenderen

Vis hele kalenderen Registrer arrangement

Annonse

På TV akkurat nå

Se hele dagens TV-program

Kulturprisen: 40 dager igjen

Kulturprisen: 40 dager igjen

Snart er det for sent å foreslå hvem som skal få Lier kommunes kulturpris for 2011. Gjør det nå!

Knut A. Andersen (tekst og foto)
Publisert 21.07.2011 07:34 - Oppdatert 21.07.2011 07:39

I løpet av de 37 årene prisen har vært delt ut, har nesten halvdelen av prisene vært begrunnet med god innsats for musikk. Den aller første kulturprisen gikk imidlertid til Arbeidernes Opplysningsfond, en fagforeningsstyrt virksomhet som nå kaller seg AOF. Det var i 1974. Året etter fikk Lier borgerlig flertall og høyreordfører, uten at det nødvendigvis har noen sammenheng med prisutdelingen.

- Torsdag 1. september er siste frist for å levere inn forslag, forteller kultursjef Ingeborg Rivelsrud, som gjerne ser at forslagene blir sendt inn allerede nå.

- Kulturprisen tildeles en person eller organisasjon som har gjort seg bemerket innenfor kulturfeltet, og dermed er dette anledningen til å gi vedkommende en offentlig honnør, sier kultursjefen. Hun fremhever at kulturfeltet er stort. Det omfatter både idrett og friluftsliv i tillegg til sang og musikk, billedkunst, teater, litteratur og annen almenkultur.

- Kulturprisvinneren får en sjekk på kr. 10.000 og et diplom i ramme. Det er Tjenesteutvalget som bestemmer hvem som får prisen, som deles ut på et egnet arrangement i løpet av høsten.

- Les vedtektene og send inn et forslag i dag!

Her er vedtekter og forslagsskjema: http://www.lier.kommune.no/no/Tjenesteomrader-/Kultur-idrett-og-fritid/Kulturkontoret/Kulturprisen-/

Ingen lesere har kommentert denne artikkelen ennå.
Bli den første ved å legge inn en kommentar i skjemaet nedenfor:

Vennligst vent ...

Annonsere her?