Værvarsel kl. 18 - 00
Lettskyet
Lettskyet
-3° C
0,0 mm
Værvarsel kl. 18 - 00

Aktiv Liernett

Vis innlogging

Siste leserkommentarer

Flere leserkommentarer

Mest leste artikler nå

Liernett på Facebook

Arrangementskalenderen

Vis hele kalenderen Registrer arrangement

Annonse

På TV akkurat nå

Se hele dagens TV-program

Fikk melding om spøkelser på Lier sykehus

Fikk melding om spøkelser på Lier sykehus

Natt til nyttårsaften fikk politiet melding om spøkelser i de gamle bygningene på Lier sykehus.

Svend Asbjørn Sylling (tekst), Thorvald Lerberg (arkivfoto) (foto)
Publisert 31.12.2009 16:01 - Oppdatert 28.11.2010 09:50
NB! Denne artikkelen er fra desember 2009

De observerte spøkelsene viste seg å være en gjeng ungdommer.
- Spøkelset viste seg å være noen ungdommer som hadde tatt seg inn i de gamle bygningene, sier operasjonsleder Christian Gulli i Søndre Buskerud politidistrikt til Drammens Tidende. Politiet dro ut på stedet og noterte personalia på ungdommene.

Les mer om Lier sykehus her

Det er mange som har fattet interesse for Lier sykehus og paranormal aktivitet de senere årene, og det eksisterer utallige vitnesbyrd om observasjoner i diskusjonsforum og blogger på nettet. Noen av de mest leste artiklene på Liernett de siste årene handler nettopp om dette. Det har også blitt publisert såkalte videobevis på nettsteder som Youtube.

De eldre bygningene på Lier sykehus bærer preg av stort forfall og lite, eller totalt fraværende, vedlikehold. Etter en befaring i 2008 ba politiet om at det ble satt i gang tiltak for å sikre bygningene. Mange ungdommer har benyttet bygningene som tilholdssted, til tross for at området har blitt sperret av.

Vennligst vent...