Aktiv Liernett

Vis innlogging

Siste leserkommentarer

Flere leserkommentarer

Mest leste artikler nå

Liernett på Facebook

Arrangementskalenderen

Vis hele kalenderen Registrer arrangement

Annonse

På TV akkurat nå

Se hele dagens TV-program

Riksvei 23, ventemottak og sykehus hovedsaker

Klikk for større bilde

- Lier Frp er opptatt av at riksvei 23 blir gjennomført så fort som mulig, understreker Bjørg Myran som er valgkampleder.

Torger Almaas (tekst og foto)
Publisert 09.09.2009 22:56 - Oppdatert 09.09.2009 23:04
NB! Denne artikkelen er fra september 2009

På vegne av Lier Frp uttaler Myran at Ventemottaket på Ulven, Lierskogen, må bort. Liers - og særlig Lierskogens innbyggere har fått merke mye negativt i forbindelse med folk på ventemottaket.

- Lier kommune bør og må få en avklaring på Sykehuset på Gullaug i aller nærmeste tid. Der har saken blitt trenert i lang tid, sier Myran.

Myran oppsummeerer valgkampen så langt ved å nevne at Lier Frps valgkamp startet til Lierdagene hvor de fikk besøk av stortingsrepresentant Bård Hoksrud for å snakke om Rv 23.
- Vi har hatt seks stands rundt i Lier, på Liertoppen, på Tranby, i Sylling og i Lierbyen.
Stortingsrepresentant Jørund Rytman var på stands på Liertoppen. Partiet får besøk av stortingsrepresentant Ulf Erik Knudsen på stand i Lierbyen lørdag 12. september.

Hvilken strategi har lokalpartiet før valget som for eksempel stands,  brosjyreutdelinger og debatter?
- Valgkampleder har vært på Fremskrittspartiets kurs for alle valgkampledere i Buskerud og vi har tett kontakt med valgkampleder i Buskerud.
Lier Frp har bestilt 700 brosjyrer, 300 eksempler av Fremskrittspartiets avis Fremskritt, plakater, ballonger, nøkkelringer og kulepenner som vi har delt ut på stand.
Gruppeleder Knut Eilert Sørnes har sponset flere kasser epler til våre stands.

- Med ett unntak er hjemmesidene veldig forbausende dårlig oppdaterte, og spesielt med tanke på at det er valg om kort tid. Hva er grunnen til det?
- Lier Frp jobber nå med å kjøpe Web-tjenester og satser på oppdatert nettside til Frp i høst, sier Myran.

Ingen lesere har kommentert denne artikkelen ennå.
Bli den første ved å legge inn en kommentar i skjemaet nedenfor:

Vennligst vent ...

Annonsere her?