Værvarsel kl. 00 - 06
Skyet
Skyet
-4° C
0,6 mm
Værvarsel kl. 00 - 06

Aktiv Liernett

Vis innlogging

Siste leserkommentarer

Flere leserkommentarer

Mest leste artikler nå

Liernett på Facebook

Arrangementskalenderen

Vis hele kalenderen Registrer arrangement

Annonse

På TV akkurat nå

Se hele dagens TV-program

Uhell i Sylling Grand Prix

Uhell i Sylling Grand Prix

Tre personer skadd etter olabilløp under JordbærEventyret i Sylling

Svend Asbjørn Sylling (tekst og foto)
Publisert 04.07.2009 18:31 - Oppdatert 06.07.2009 02:56
NB! Denne artikkelen er fra juli 2009

Det som så ut til å bli dagens raskeste olabil, mistet kontrollen ved et av hindrene i bakken som utgjorde løypa for Sylling Grand Prix. Bilen, med to unge gutter, forsvant ut i grøfta og traff en Røde Kors-funksjonær på sin ferd. Røde Kors sin egen ambulanse var på stedet umiddelbart, og etter en stund kom også luftambulanse og to andre ambulanser.

Det var mistanke om blant annet bruddskader, og alle tre ble fraktet til sykehus.

Løpet ble avlyst som følge av ulykken, mens det ennå stod igjen tre biler på startstreken på toppen av bakken.

Sylling Grand Prix er en del av Olabilcupen 2009.
- Det er tidlig å si noe konkret om denne saken akkurat nå, men vi vil ta en runde angående regelverket som benyttes for slike løp. Det er synd at det må en ulykke til før regelverket kommer i fokus, sier festivalsjef Trond Hellum til Liernett.

Hellum opplyser at de har forholdt seg til regelverket fra Olabil.no. Der er det blant annet ikke forbudt med styresystem basert på tau, selv om det ikke er anbefalt.

Se bilder og video fra Sylling Grand Prix:
http://www.liernett.no/4129-fargerike-og-kreative-olabiler