Værvarsel kl. 06 - 12
Delvis skyet
Delvis skyet
-6° C
0,0 mm
Værvarsel kl. 06 - 12

Aktiv Liernett

Vis innlogging

Siste leserkommentarer

Flere leserkommentarer

Mest leste artikler nå

Liernett på Facebook

Arrangementskalenderen

Vis hele kalenderen Registrer arrangement

Annonse

På TV akkurat nå

Se hele dagens TV-program

Scoringsrekord?

Scoringsrekord?

- Jeg har aldri gjennom mine 30 år på håndballbanen sett et liknende resultat, sier Arild Haug etter at laget hans hadde satte inn mål etter mål.

Torger Almaas (tekst), Frank Ertesvaag (foto)
Publisert 22.03.2009 00:00 - Oppdatert 24.03.2009 21:29
NB! Denne artikkelen er fra mars 2009

Tranbyhallen, lørdag

Jenter 15

Lier og Vikersund 61-6 (30-2 ved halvtid)

- Alle trodde skulle det bli en enkel seier for Lier IL, sier lagleder Arild Haug. -  Det er nok ikke norgesrekord, men jeg er meget imponert over gjennomføringen av kampen. Lier scoret jo mer enn ett mål i minuttet.

- Hovedfokus foran kampen var å være konsentrerte gjennom 2 x 25 min, og trene på de tinga de gjør på trening. Kampen startet med noen brente sjanser i åpningsminuttene, men allerede etter 10 min ledet Lier 7-1. Og det bare forsatte. Utover i 2. omgang var jentene utrolig disiplinerte og holdt fokus på de tinga de skulle gjøre på banen. Resultattavla stoppet ikke før det sto 61-6 til hjemmelaget. Lier `s jenter skal ha ros for gjennomføringen av kampen. De falt aldri for fristelsen til å leke og gjøre ting vanskelig for seg selv, uttaler en begeistret Haug til Liernett.

Haug føyer til følgende som kanskje forklarer noe av den store nivåforskjellen:
- Det skal riktignok sies at Vikersund kom til kampen med kun seks spillere, men Lier brukte første halvdel av hver omgang med fullt lag, mens de brukte bare fem utespillere i 2. omgang.

Haug gir honnør til Vikersunds jenter for å aldri gi opp. - De spilte med et smil om munnen.

På bildet ser vi, foran fra venstre: Astrid Moen, Marte Eriksen Kaare, Victoria Røed Ask, Ida
Kristin Hennum, Kristine Krystad og Vilde Hagen.

Bak fra venstre: Guro Kristiansen, Oda Ertesvåg, Elin Rødningsby, Mari Bang,
Inger Johanne Eklund og Hanne Kvig.


Vennligst vent...