Aktiv Liernett

Vis innlogging

Siste leserkommentarer

Flere leserkommentarer

Mest leste artikler nå

Liernett på Facebook

Arrangementskalenderen

Vis hele kalenderen Registrer arrangement

Annonse

På TV akkurat nå

Se hele dagens TV-program

Klar for ny sesong

Klar for ny sesong

- Noen spillere har takket for seg og nye er kommet til, men grunnstammen har bestått, forteller Ketil Verpelstad (bildet), pådriver for Liungen IF Futsal

Torger Almaas (tekst og foto), Karina A. Holm (foto)
Publisert 18.11.2008 21:17 - Oppdatert 18.11.2008 21:21
NB! Denne artikkelen er fra november 2008

Liungen IF Futsal er klar for sin andre sesong med futsal i NFF's regi. - Tommy Hyving hjelper meg med å  holde liv i Liers eneste futsallag, sier Ketil Verpelstad, som i likhet med de andre på laget har erfaring som spiller på Liungens herrelag i fotball
- Noen spillere har takket for seg og nye har kommet til, men grunnstammen har bestått. Sentrale spillere som Kenneth Strysse og Tommy Hyving tar en ny sesong med futsal. Laget har kun hatt en trening sammen, og er selvsagt spente på hvordan de andre lagene er forberedt til futsalsesongen, sier Ketil.

Spillerne har også ordnet med sponsorer foran sesongen.

- Det er en fin gjeng vi har fått sammen denne sesongen, sier Tommy Hyving

- Fjorårets kvalik til eliteserien var en morsom og lærerik erfaring. Nå er vi klar for spill i 1 divisjon og skal møte seks andre lag fra Buskerud. De to beste lagene etter seriespillet fordelt på fire helger går så videre til et regionalt playoff mot de to beste lagene fra Vestfold. De to beste her går videre til en nasjonalt playoff der de to beste lagene rykker opp til eliteserien, sier  Ketil

Motstandere er : Drammens Ballklubb, Graabein, Svelvik, Vestfossen, Jevnaker, Hallingdal.

- I år er vi en del av Liungen IF blant annet på grunn av NFF's krav, men også fordi vi ønsker å tilføre medlemmene i Liungen er bredere fotballtilbud, opplyser  Ketil

Det hele starter lørdag 22. november i Vestfossen hvor motstanderne er Drammen BK, Hallingdal og Graabein.

Lørdag 13. desember arrangerer Liungen futsal runde nr 2 i Syllinghallen. Vi oppfordrer alle til å komme til Syllinghallen og se hva futsal dreier seg om.

Mer info kan finnes på http://www.re-spons.com/liungen.htm

 

Liungen IF futsal ( foto: Karina A. Holm)

På bildet ser vi (foran fra venstre): Kenneth Strysse, Hans Petter Fuglerud, Sverre Bjørgum, Ketil Verpelstad, Dariusz Redner.

(Bak fra venstre): Sverre Vegard Salvesen, Thorbjørn Ingebretsen, Hans Petter Hoelstad, Hazir Ademi, Tommy Hyving, Jostein Lind, Stefan Mizda.

Ingen lesere har kommentert denne artikkelen ennå.
Bli den første ved å legge inn en kommentar i skjemaet nedenfor:

Vennligst vent ...

Annonsere her?