Aktiv Liernett

Vis innlogging

Siste leserkommentarer

Flere leserkommentarer

Mest leste artikler nå

Liernett på Facebook

Arrangementskalenderen

Vis hele kalenderen Registrer arrangement

Annonse

På TV akkurat nå

Se hele dagens TV-program

Krystall og plakett til Bygdetunet

Krystall og plakett til Bygdetunet

- Vi visste ikke noe på forhånd, sa en svært så opplagt Truls Hallingstad etter at stiftelsen Lier Bygdetun fikk Bevaringsprisen for 2008 torsdag kveld.

Publisert 08.11.2008 11:04 - Oppdatert 08.11.2008 11:09
3
NB! Denne artikkelen er fra november 2008

Fortidsminneforeningen hadde i år lagt sitt i årsmøte til Heg gjestgiveri på Bygdetunet. Det var nok ikke uten grunn. – Jeg mistenker Berit Furøy, (leder av Lier Historielaget (red anm) for å ha visst om dette, sier Truls og ler.

Det fulgte ingen sjekk med prisen, men Stiftelsen mottok en krystallpokal og en plakat. Hallingstad sier til Liernett at Bevaringsprisen er en stor anerkjennelse for det arbeid som er gjort, og at det er en stor inspirasjon videre i arbeidet med å utvikle Lier Bygdetun.

- Stiftelsen Lier Bygdetun får prisen for sin jobb med å redde bygninger som ellers ville gått tapt. Det har vært en stor dugnadsinnsats, blant annet i Historielaget, sa Jørn Jensen I Fortidsminneforeningen.

Les mer om Bygdetunet her: http://www.lier-bygdetun.no/

Les mer om Fortidsminneforeningen i Buskerud her: http://www.fortidsminneforeningen.no/buskerud

Denne kommentaren er godkjent av redaksjonen
8. november 2008 12:22
Imponert
Bygdetunet er Liers kultursentrum. Gratulerer med prisen!
Denne kommentaren er godkjent av redaksjonen
8. november 2008 20:36
Cultura
Gratulerer! Det var velfortjent.
Fint med ildsjeler som ønsker å bevare, og gi nytt liv til kulturarven vår.
Denne kommentaren er godkjent av redaksjonen
9. november 2008 17:10
Bare spør?
Bygdetunet er blitt til virkelighet på grunn av enorm dugnadsinnsats. Er det planlagt noe lignende for kulturhuset?

Vennligst vent ...

Annonsere her?