Aktiv Liernett

Vis innlogging

Siste leserkommentarer

Flere leserkommentarer

Mest leste artikler nå

Liernett på Facebook

Arrangementskalenderen

Vis hele kalenderen Registrer arrangement

Annonse

På TV akkurat nå

Se hele dagens TV-program

Økt publikumsbesøk

Klikk for større bilde

- Vi er svært fornøyde med cirka 7 000 besøkende totalt som er flere enn under fjorårets eplefestival, sa Tor-Erling Gransæther (bildet) til Liernett like før stengetid

Torger Almaas (tekst og foto)
Publisert 21.09.2008 19:11 - Oppdatert 21.09.2008 23:37
2
NB! Denne artikkelen er fra september 2008

- Det er kanskje en tangering av toppår før, men vi er kjempefornøyde. Det var full klaff med været også. Det ser ut til at folk har kost deg.

I likhet med kollega Sigrid Hellum beklaget han at samarbeidet med Lier Videregående ikke kom i stand. - Hadde ikke været vært så bra, så hadde det vært en skandale, sier en alvorlig festivalleder, men med smilet på lur.

 Under glimt fra søndagen som, blant annet, viser noen fornøyde delarrrangører ---

Bilde 1 av 10 Bilde 2 av 10 Bilde 3 av 10 Bilde 4 av 10 Bilde 5 av 10 Bilde 6 av 10 Bilde 7 av 10 Bilde 8 av 10 Bilde 9 av 10 Bilde 10 av 10
Denne kommentaren er godkjent av redaksjonen
21. september 2008 20:56
Fast gjest
Lierepler er sunne og velsmakende, men Eplefestivalen har derimot fått en bismak det må gjøres noe med.

Plakater like skrukkete og arrangementet like krympa som et kjellerlagra eple utpå vårparten.

Folk betaler rett nok villig vekk en femtilapp for å få lov til å komme inn for å handle, så pengene klinger i eplekassa, men hva er det de får for pengene?

Det er ynkelig med mindre areal enn før, et ponnitilbud det ikke ble noe av og et serveringstilbud som ikke holdt mål, bare pris.

Se til å freske opp plakater og utstillingsboder. Dette kan dere bedre, bønder og fruktdyrkere!
Denne kommentaren er godkjent av redaksjonen
22. september 2008 09:01
Eplekjekk
Skjønner at ikke alle kan ta med seg bilen helt fram til eplekassa, men tenk over at mens barnevogner og epletraller måtte kjøres gjennom støv og grus til fjerntliggende p-plasser, var et digert område inntil utstillingen reservert for utstillere og handicappa. Bra tiltak, men kanskje ikke nødvendig å reservere langt over hundre plasser når det bare stod 20 biler der. Sånt irriterer! Proff dere opp til neste år! Bli mer publikumsvennlige!

Vennligst vent ...

Annonsere her?