”Nye” nordmenn lærer lokalhistorie

Deltakere fra Flyktning- og Voksenopplæringssenteret i Lier har gått den gamle Kongeveien fra Pukkverket, over Tranbyhøgda og ned Paradisbakkene til Lierbyen hvert år i 10 år nå..

Torger Almaas (tekst og foto)
Publisert 23.06.2004 00:00 - Oppdatert 01.07.2008 01:11
NB! Denne artikkelen er fra juni 2004


Deltakere fra Afganistan, Russland (Tsjetsjenia), Irak (Kurdistan), Jugoslavia (Kosovo), Burundi, og Pakistan var godt fornøyd med årets tur som gikk tur-retur Bygdetunet.

I de senere årene har det også vært naturlig med en stopp på Lier Bygdetun. I år var dessverre ikke årets utstilling ferdig. Etter at alle hadde kost seg med niste og drikke ble det, imidlertid, en tur inn i Liers eldste klasserom. Noen fant noe gjenkjennelig på den gamle Vivelstadskolen på Bygdetunet, men mye var kanskje veldig forskjellig fra deres forfedres skole---


Nye” nordmenn på gamle trepulter i klasserommet på Liers første fastskole.

Ingen lesere har kommentert denne artikkelen ennå.
Bli den første ved å legge inn en kommentar i skjemaet nedenfor:

Vennligst vent ...

Annonsere her?