Hovedorganisasjonen for universitets- og høyskoleutdannede) er Norges nest største hovedorganisasjon på arbeidstakersiden og ble etablert i 2001 under navnet (UHO).
Unio har i dag ti medlemsforbund og vel 268 000 medlemmer. Tre forbund sluttet seg til i 2006, Forskerforbundet, Presteforeningen og Skatterevisorenes Forening.
Les mer på:
http://no.wikipedia.org/wiki/Unio
I Lier kommune er i underkant av 100 personer meddelt tatt ut i tilfelle streik.
Det er ansatte innenfor teknisk drift og kontor og administrasjon som er tatt ut i Lier. Av de publikumsrettede virksomhetene blir bl.a. servicetorget, planavdelingen, Lier drift (vaktmestertjenester, vei, vann og avløp), park-idrett-friluftsliv og kulturkontoret betydelig bemanningsmessig svekket. Også fra IKT, arkivet og regnskapsenheten vil mange bli tatt ut i streik.
En eventuell streik er forberedt, bl.a vurderes dispensasjonssøknader, sårbarhet og beredskap. Så vidt vi vet har alle virksomhetsledere med ansatte som er tatt ut, vært innkalt til møte.
![]()