Aktiv Liernett

Vis innlogging

Siste leserkommentarer

Flere leserkommentarer

Mest leste artikler nå

Liernett på Facebook

Arrangementskalenderen

Vis hele kalenderen Registrer arrangement

Annonse

På TV akkurat nå

Se hele dagens TV-program

Rett kvinne på rett plass

Rett kvinne på rett plass

Lier IL har sannsynligvis gjort et godt valg med erfarne Brita Røed som ny daglig leder

Torger Almaas (tekst og foto)
Publisert 03.05.2008 00:00 - Oppdatert 02.05.2008 22:07
NB! Denne artikkelen er fra mai 2008
I vinter ble politikvinnen "pensjonist" etter 40 års allsidig tjeneste. En ung og sprek bestemor  med et varmt engasjement for barn- og ungdoms oppvekstvilkår,  ønsket  ikke å sette seg bare i sofaen med ei god bok  --- Nei, Hun  meldte seg til tjeneste som vikar i lierskolen. Der ble hun ganske raskt engasjert. På Hegg skole  har hun vært stadig vært på farten i korridorene til og fra klasserom med forskjellige arbeidsoppgaver --

Og fra 1. april har hun også arbeidsplass på klubbhuset på Tranby. Hun har ei "prøvetid", som hun sier, på tre måneder. Jan Haugen (tidligere daglig leder, red. anm.) tar foreløbig av seg økonomien i klubben. - Jeg tar sikte på en fast kontordag der oppe, sier Brita. Hun har også planer om å fortsette som vikar en dag i uka på Hegg.

Mange arbeidsoppgaver
Det er nok av arbeidoppgaver for den nye daglige lederen. Det er utleie til barnehagen som mistet sine lokaler på grunn av brann. Ellers står Lier IL foran en større utbygging av Idrettsparken.  Den lille kunstgressbanen for sjuerfotball skal etter planen  bygges like nedenfor klubbhuset i sommer. Senere er det planer om utbygging av hele idrettspaarken --
Lier IL er en av fylkets største idrettslag med flere titalls lag i grupper innen fotball, håndball, ski og skiskyting.  Den nye daglige lederen er svært opptatt av at både bredde og topp dyrkes lokalt. - Det er viktig at barn og ungfdom ikke forslater klubben for tidlig, mener hun.

Vegard og Thomas
Brita og  mannen Per Eigil  jobba mange år som trenere og pådrivere med sine egne sønner innen båpde fotball og håndball. Brita var en en meget god håndballspiller på Sjåstads gode lag i ungdommen. Per Eigil. som var en lokal "stjerne" spilte fotball for både Sjåstad og Drafn. Begge sønnene viste tidlig allsidige talent innen både ski, håndball og fotball. Som det er nå, var det mange unge fotballtalenter på Tranby på åttitallet. Det ble både kretsmesterterskap, guttelandskamper (på Vegard) og 3. divisjonsfotball for sønnene.
Men det ene talentet etter det andre forsvant til større klubber. Thomas har spilt for Åssiden, Strømsgodset og Odd, Grenland. Han ble cupmester for skienslaget i 2000. En muskelskade tvang han til å trappe ned. Derfor har han vært både trener og spiller for tredjedivisjonlaget Åssiden de siste årene. Mor Brita er ikke  fremmed for tanken om å "lokke" Thonas tilbake til fotballgruppa i LIer IL ---  
Vegard fikk også noen toppseriekamper for Godset i samme periode som bror Thomas spilte der, men havnet i Drafn der et beinbrudd for noen år siden nok satte han noe tilbake.
I alle år har ekteparet Røed fulgt sønnene både i Skien, Drammen, på Ullevaal og andre steder på Østlandet.

Lang erfaring
Brita har hatt verv i fotballkretsen i 15 år,  med blant annet 10-11 år i  forskjellige verv i styret. Med så bred erfaring og mange kontakter innen idrettsmiljøet i fylket, er det all grunn til å tro at Lier IL vil få stor nytte av henne som daglig leder.
Og motivasjon later til å være stor.  Bestemoren til  to barn på Tranby vil neppe bruke sofaen altfor mye de neste årene ---


Ingen lesere har kommentert denne artikkelen ennå.
Bli den første ved å legge inn en kommentar i skjemaet nedenfor:

Vennligst vent ...

Annonsere her?