Værvarsel kl. 18 - 00
Lettskyet
Lettskyet
-3° C
0,0 mm
Værvarsel kl. 18 - 00

Aktiv Liernett

Vis innlogging

Siste leserkommentarer

Flere leserkommentarer

Mest leste artikler nå

Liernett på Facebook

Arrangementskalenderen

Vis hele kalenderen Registrer arrangement

Annonse

På TV akkurat nå

Se hele dagens TV-program

Lierseier i kvinneklassen

Lierseier i kvinneklassen

Mens mannen Arne Christoffer måtte melde forfall på grunn av sykdom, utklasset like godt Henriette Sand de andre jentene

Torger Almaas (tekst og foto)
Publisert 17.02.2008 14:26 - Oppdatert 17.02.2008 18:57
2
NB! Denne artikkelen er fra februar 2008
Henriette fikk tiden 2.21.33 og var over fem minutter bedre enn nr 2. Med to små barn er det ikke lett å få tid og overskudd til trening, innrømmet den beskjedne idrettsjenta.

Oddvar Nygaard med klasseseire både i Birkebeinerrennet og i Hauern var raskert også denne gangen i sin kkasse 56-60 år med tiden 2.08.37. - Jeg har fått trent bra i år, sa han til Liernett og smilte lurt. Om fire uker er det Birken igjen. Kanskje blir det en ny  topplassering i klassikeren over fjellet fra Rena til Lillehammer ---



Sønnen Håvard var ikke fornøyd med sitt løp. - Det funka bare i 500 meter, sa han. Men tiden 2-15.24 holdt til 2 plass i kl 17-18. - Håvard har store muligheter på lange distanser, mener pappa Oddvar med stor på sønnen.




Under ser vi en av Magnus N. Kristiansen fra Vestre Spone i kl 15-16 på vei opp mot Sneisene (etter 8 km)


 
Hans Erik Sand og svigerinne Henriette hevdet familiens denne gang. Hans Erik gikk sitt første renn i år. Det ble en 7. plass (tid: 2.07.03)i kl 26-20 år.  Lagkamerat Rolv Eriksrud tok 3. plassen i samme klasse med tiden 2.01.51.


 
Under ser vi Hans Erik på vei opp mot Sneisene



Det var ikke bare far og sønn Nygaard,men også to blad Avdal , Jan Vidar (tv) og Vidar. Far gjorde nok det best palsseringsmessig med sin sjetteplass i kl 51-55 år (tid: 2.24.37), Jan Vidar ttol 14. plass men slo faren sin med nær fire minutter (tid: 2.20.56)



Under sees Jan Vidar opp mot Sneisene



Løperen under har byttet ut skøytene med ski. Skøyteløper Vidar Lutnæs fra Oddevall i Lier er også en habil langrennsløper. Det ble 10. plass i kl 26-30 år (tid: 2.19.26)



Så sliten ---

Den tidligere hopperen med blant nær 200 meter i Vikersundbakken, Jan Inge Trontveit ga alt på slutten ---



Han duellerte med klubbkamerat Morten Kløvstad med å komme først i mål. Morten slo han med seks sekunder med tiden  2.12.06 --men Jan Inge fikk en bedre plasseing med sin 6. plass i kl 31-36 år. Morten ble nr 8 i kl 36-40 år

Se fullstendig resultatliste på: www.hauern.no

Klikk for større bilde
Vennligst vent...