Aktiv Liernett

Vis innlogging

Siste leserkommentarer

Flere leserkommentarer

Mest leste artikler nå

Liernett på Facebook

Arrangementskalenderen

Vis hele kalenderen Registrer arrangement

Annonse

På TV akkurat nå

Se hele dagens TV-program

Gode plasseringer igjen

Gode plasseringer igjen

- Jeg er godt fornøyd med dagens løp, sa Sindre Jansson Haverstad til Liernett etter dagens åttendeplass , mens søsteren Maren (på bildet) ble nr 12 på den lengste distansen under VM i skiorientering

Torger Almaas (tekst og foto)
Publisert 15.02.2008 19:05 - Oppdatert 16.02.2008 10:07
NB! Denne artikkelen er fra februar 2008
Etter gårdagen gulløp og nytt løp allerede i dag ble det lite tid til feiring i går. - Det ble bare litt kake og ekstra drikke. Årsaken til at det tok så lang tid før jeg ble kåret som vinner i går var at det var noe kluss med  ei  fotocelle. Meldingene var forskjellige lenge før jeg fikk beskjed om at jeg hadde vunnet med fire sekunder.

- I går bommet noen av de andre favorittene, mens det var full klaff for meg. I dag gjorde jeg noen småfeil, men er likevel brukbart fonøyd. Jeg hadde som mål  å klare topp ti her nede, så dette har gått veldig  bra sier han.
 -  Men Maren (søsteren) gjorde et godt løp med en 12. plass,
føyer han til. Og hun er egentlig for ung (16 år) og fikk gå på dispensasjon. -  Det er jo hennes første mesterskap, og de skal få slite med henne i åra framover, sier Sindre som selv deltar i sitt tredje internasjonale mesterskap.

Dagens løype for gutta var på 14,1 km (luftlinje) med 24 poster og der korteste veivalg ga 20 km løype.
Vinner ble Stanimir Balomaslev fra Bulgaria med tiden 59.19. Sindre hadde 1.03.53 og var best av de norske gutta.

Det  var for øvrig god laginnsats blant gutta med 10.,  11. ,12. og 19. plass. - Vi bør ha store sjanser til en medaljeplass på stafetten på mandag, sier Sindre optimistisk.
Jentene har sannsynligvis mindre sjanser til pallplass, ut fra individuelle resultater.

Her er andre norske plasseringer:
Seniorklassen, herrer:
3) Lars Moholdt  5) Øyvind Watterdahl

 Juniorklassen kvinner:
6) Anette Baklid 10) Barbro Kvaale. 41 løpere fullførte

I morgen er det "hviledag. Søndag er det mellomdistanse på 9.1 km (luftlinje) med 20 poster der raskeste valg gir 12.1 km lang løype.
Ingen lesere har kommentert denne artikkelen ennå.
Bli den første ved å legge inn en kommentar i skjemaet nedenfor:

Vennligst vent ...

Annonsere her?