Gymsalen på Lierbyen vil ventelig fylles med foreldre, elever og lærere ved andre ungdomsskoler i Lier, og andre gjester om en uke.
Musikalen tar altså utgangspunkt i hvordan krig og konflikter påvirker livet til mange personer i forskjellige situasjoner rundt i verden. Elevene vil vise gjennom en del tablåer, sketsjer, sanger og dans hvordan krig kan være en del av hverdagen til mange. De har også en utstilling i kantina. Her vil de vise elevarbeider om en del kjente tidligere og pågående konflikter. De presenterer også organisasjoner som hjelper mennesker som rammes av krig.
Musikalen vil framstille barnesoldater, mennesker på flukt, filosofer, barn i konflikter, ekteskapsproblemer, fortellere, danser og masse mer. I tillegg får publikum høre seks forskjellige låter av tre forskjellige klasseband.
![]()