Aktiv Liernett

Vis innlogging

Siste leserkommentarer

Flere leserkommentarer

Mest leste artikler nå

Liernett på Facebook

Arrangementskalenderen

Vis hele kalenderen Registrer arrangement

Annonse

På TV akkurat nå

Se hele dagens TV-program

Rally Dakar 2008 avlyst

Rally Dakar 2008 avlyst

Liers Gjermund Frostad må reise hjem etter at franske myndigheter har grepet inn

Publisert 05.01.2008 21:41 - Oppdatert 05.01.2008 21:52
NB! Denne artikkelen er fra januar 2008

Ifølge en pressemelding som Liernett har fått i dag heter det: - Internasjonale politiske spenninger og drapet på fire franske turister i Mauritania julaften. Drapet settes i forbindelse med en gren av Al Qadea. Arrangørene sier også at de har mottatt  direkte terroristtrusler mot rallyet. Bakgrunnen er, heter det i meldingen, internasjonale politiske spenninger og drapet på fire franske turister i Mauritania julaften. Drapet settes i forbindelse med en gren av Al Qadea. Arrangørene sier også at de har mottatt direkte terroristtrusler mot rallyet.


Videre får vi opplyst følgende: - For å ivareta sikkerheten til beboerne i landet, deltagerne, pressefolk, funksjonærer, sponsorer, mekanikere og som har med arrangementet å gjøre, var det ingen annen utvei enn å kansellere. For å ivareta sikkerheten til beboerne i landet, deltagerne, pressefolk, funksjonærer, sponsorer, mekanikere og som har med arrangementet å gjøre, var det ingen annen utvei enn å kansellere

Fra Gjermunds hjemmeside kan man lese  dette:

- Vi vil komme tilbake til hva dette betyr for Gjermund Frostad og hans teamkamerat Asbjørn Sletholt. Vi snakket med Gjermund på telefon da det var klart at løpet ble avlyst. Han var rystet og skuffet, men forstod at sikkerheten må gå foran alt annet. - Nå må jeg finne ut om jeg kan kanalisere egne forberedelser, topp utstyr og samarbeidspartenes investeringer av tid og penger på en fornuftig og alternativ måte, sa han.

 

Ingen lesere har kommentert denne artikkelen ennå.
Bli den første ved å legge inn en kommentar i skjemaet nedenfor:

Vennligst vent ...

Annonsere her?