Aktiv Liernett

Vis innlogging

Siste leserkommentarer

Flere leserkommentarer

Mest leste artikler nå

Liernett på Facebook

Arrangementskalenderen

Vis hele kalenderen Registrer arrangement

Annonse

På TV akkurat nå

Se hele dagens TV-program

Full stans i togtrafikken

Klikk for større bilde

Det er full stans i togtrafikken i Osloområdet etter en brann på Oslo S natt til onsdag.

NSB (tekst), Svend Asbjørn Sylling (tekst og foto)
Publisert 28.11.2007 08:20
2
NB! Denne artikkelen er fra november 2007

NSB setter opp alternativ transport på innstilte strekninger så langt det er mulig, men det vil ikke dekke behovet, skriver de på sine nettsider.

NSB oppfordrer de som har mulighet til annen transport inn til Oslo i dag til å benytte seg av det, for det er ikke mulig å skaffe til veie nok busser.

Som følge av brannen som brøt ut i en kabel på Oslo S i natt ble togledersentralen evakuert og togtrafikken lammet.

Harry Korslund i NSB opplyser til radiokanalen P4 at dette kan kalles unntakstilstand.

Det blir ingen normal trafikk inn til byen onsdag morgen fra Hamar, Drammen, Spikkestad, Halden, Mysen og Gjøvik. I følge opplysninger fra Jernbaneverket er det for øyeblikket ikke mulig å si med sikkerhet når trafikken kan komme i gang igjen.

Denne kommentaren er godkjent av redaksjonen
28. november 2007 22:30
Truls
En uhyre lærerik og realistisk beredsapsøvelse med mer enn 80 000 statister. Vil den bære frukter+
Denne kommentaren er godkjent av redaksjonen
29. november 2007 17:00
Kame Ramann
Se det positive! Et helt døgn var Gamle Lier stasjon den mest hektiske av alle stasjonene i østlandsområdet.

Vennligst vent ...

Annonsere her?