Aktiv Liernett

Vis innlogging

Siste leserkommentarer

Flere leserkommentarer

Mest leste artikler nå

Liernett på Facebook

Arrangementskalenderen

Vis hele kalenderen Registrer arrangement

Annonse

På TV akkurat nå

Se hele dagens TV-program

Friske opp hukommelsen

Friske opp hukommelsen

Frp og Høyre forsøker å påberope seg ansvaret for utviklingen av Lierstranda

Nina E. Johnsen (tekst), Torger Almaas (foto)
Publisert 02.09.2007 18:15 - Oppdatert 02.09.2007 23:28
NB! Denne artikkelen er fra september 2007


Lier Venstre har ikke lyst til å bruke mye tid på å krangle om hvem som er for en positiv og miljøriktig utvikling av Lierstranda.

Men vi har lyst til å friske litt opp i hukommelsen til de respektive partier.

Venstres kommunestyrerepresentant på 70-tallet, Johan Brun, fikk opp øynene til resten av lokalpolitikerne og dermed stanset fullstendig rassering av Lierstranda.

På 90-tallet spøkte det igjen for området og innbyggerne nektet å la seg flytte. Det pekte seg ut 3 politiske konstellasjoner: SV og Venstre som ville ha en helt ny og grønn utvikling både av havn og Lierstrand, Høyre som trengte tenkepause for å evt. revurdere og Ap, Sp, Frp og Krf som ønsket full havne og industri-utvikling.

Starten på de konkrete planene for alternativ utvikling av Lierstranda ble formulert gjennom "Lierstranda stedsutviklings-prosjekt", hvor beboere, velforeninger, LIAS, næringsliv, Høyre, Ap og Venstre satt.

Imidlertid er det viktigste nå å stå sammen, se på STATUS, kartlegge FRAMTIDIGE UTFORDRINGER og definere TILTAK.

Så en hyllest til våre politiske frender i andre partier: "Velkommen inn i klubben for en miljøriktig utvikling av Lierstranda. Hele prosjektet tegner seg til å bli et prestisje-prosjekt hvor vi kan vise hvordan man lager en bydel fra bunnen av, med alle miljøkriterier lagt til grunn.

 

Nina E. Johnsen, ordførerkandidat for Venstre i Lier

90 95 78 67

nina@nn-s.

Ingen lesere har kommentert denne artikkelen ennå.
Bli den første ved å legge inn en kommentar i skjemaet nedenfor:

Vennligst vent ...

Annonsere her?